Yeni Zelanda’nın Peru Karşısında Şansı Az

Şayet Dünya Kupası’na katılmak için kimi ülkelerin yaptıkları maçlara bakılsaydı Yeni Zelanda’nın sırf playofflar için bile dört aşamalı, oldukça uzun bir yoldan geldiği anlaşılırdı. Tabii bu uzun yolda Yeni Zelanda Milli Takımı’nın karşılaştığı rakipler çok da zorlu ekipler değildi. Bunun için maçların özetlerine bakmak bile yeterli.

Öte yandan rakibi Peru ise Yeni Zelanda’dan daha fazla maç yapmasına karşın sadece grup karşılaşmalarına çıktı. Peru ise uzun süre Rusya’da yapılacak Dünya Kupası’na direk katılacak gibi görünüyor, hatta Arjantin’in bu yıl Dünya Kupası’na katılması zor görünüyordu. Ancak son maçlar sonucunda Arjantin Rusya vizesi alırken Peru’nun playofflara katılması gerekti.

Yeni Zelanda – Peru (Youwin’in bu maç için oranı 1,75)

Esas olan ikinci maç

Yeni Zelanda ile Peru arasındaki playoff maçlarının ilki değil ancak ikincisinin oldukça önemli olacağı, daha fazla mücadele içereceği şimdiden görülüyor. Bunun sebebi ise Yeni Zelanda’nın çoğunlukla evinde oynanan ilk maçta iyi bir sonuç alıp, ikinci maçı daha rahat oynama yönündeki taktiği.

Ne var ki bu taktik karşısında Peru gibi karşılaştığı diğer rakiplerden kuvvetli biri çıkınca çok işe yaramaz. Peru ilk maçta belki ikinci maçı rahatlatacak bir skor arayacaktır ya da tek gollü galibiyete bakacaktır.

Hızlı atakları, tehlikeli serbest vuruşlarıyla bilinen Peru genellikle kanatlarda yaptığı akınlarla gol bulmaya çalışıyor. Çoğu zaman kanatlardan gelen topları yerden içeri yollayan Perulu oyuncular son vuruşlarda çok iyi olmasalar da genelde istediklerini alıyor.

Yeni Zelanda da aynı rakibi gibi kanat ataklarını seviyor ancak onların tercihi hava topları. Bu noktadan bakılınca Peru karşısında da hava toplarının etkili olacağı rahatlıkla söylenir. Fakat, tıpkı Peru’nun son vuruşları gibi Yeni Zelanda’nın da kafa vuruşları biraz sorunlu. Oyuncular topa vururken nereye gideceğine pek bakmıyor veya artık bir nevi kural haline gelmiş topu yere vurdurarak kaleciyi zor durumda bırakma taktiğine bile girmiyor.

Peru’yu genel olarak iki maçın da favorisi haline getiren ise Yeni Zelanda’nın geride yer alan defansı. Defansın kaleye yakın olması nedeniyle oyun uzuyor. Ancak Yeni Zelandalı oyuncular özellikle orta sahadan defansa yardıma gitmesi gerekenler hızlı olamadıklarından rakipler kaptıkları toplarla tehlikeli ataklar yaratabiliyor. Peru da orta sahada kaptığı toplarla Yeni Zelanda kalesinde tehlikeli ataklar yaratabilecek bir takım. Özellikle hız açısından bakılınca Peru’nun rakibinden daha hızlı olduğu görülüyor.

Yeni Zelanda ile Peru arasındaki playoff maçlarının ilkinde belki beraberlik olur ancak her iki maçta da Peru’nun galibiyeti daha olası. Çoğu futbolsever için zaten Peru şimdiden Dünya Kupası hakkı elde etmiş durumda.

600TL 'ye kadar 100% bonus
ŞİMDİ OYNA