Sambacılar Yola Emin Adımlarla Devam Ediyorlar

Rusya’ya renk katması beklediğimiz ve katıldığı her Dünya Kupası’nın favorisi olan Brezilya Güney Amerika Elemelerinde evinde ağırladığı Arjantin’i 3-0’lık sonuçla geçmeyi başardı.

Güney Amerika Elemelerinde hafta arası kendi sahasında Peru’ya kaybeden Paraguay, yarın deplasmanda Bolivya karşısında olacak ve tek hedefi 3 puan !

Bu hafta arası oynanan Dünya Kupası Güney Amerika Elemelerinde alınan sonuçların çoğu beklediğimiz gibi oldu nerdeyse hiç yanılmadık. Genel olarak ev sahibi olan Ülkelerin avantajlı olacağını belirtmiştik ve Paraguay – Peru arasında geçen karşılaşma haricinde grubun genel resmi bu şekilde oldu.

Brezilya iç sahada ağırlamış olduğu Arjantin’e karşı 90 dakikanın tamamında üstün bir oyun sergilerken, ilk yarıyı Coutınho ve Neymar’la 2-0 tamamlarken, 2.yarıyıda Paolınho’nın attığı golle farkı 3’e çıkararak karşılaşmayı tamamladı. Bu sonucun ardından Brezilya oynayacağı Peru deplasmanı öncesi puanını 24’e çıkardı ve önemli bir adım atmış oldu. Şimdi Peru’da deplasmanından da 3 puanı çıkarmanın yollarını arayacak olan Brezilya, grup önderliğine emin adımlarla devam ediyor.

Brezilya’nın 1 puan gerisinde bulunan Uruguay da kazanarak, Sambacıların peşinde olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. İç sahada Ekvador’u ağırlayan takım, Coates ve Rolan’in golleriyle tabelayı alırken, Ekvador adına tek gol Caicedo’dan geldi. Bu sonuçları ardından Uruguay ve Brezilya ciddi bir aksilik yaşamazlarsa son ana kadar bu yarışa devam edeceklerdir. İki takım arlarında oynayacakları maç ise final niteliğinde olacak.

Grup sıralamasına Paraguay’ın hemen altında yer Peru, evinde ağırladığı rakibine 4 gol atarak, puanını az da olsa yukarıya yakınlaştırdı. Bu hafta bir galibiyet daha alırlarsa Peru adına olumlu şeylerden bahsetmemiz mümkün olacak. Paraguay deplasmanı oldukça zor bir deplasman olmasına rağmen, kendi oyununu hem kabul ettirip hem de averaj olarak, ileride işine yarayacağı bir skoru cebine koyan Peru, iç sahada Brezilya’dan puan çıkarmayı başarabilirse, ülke adına işler daha kolay hale gelebilir.

Grubun son sıra takımları olan Venezuela ve Bolivya maçı da umduğumuz gibi sonuçlandı ve Venezuela rakip kaleye tam 5 gol gönderdi. Bolivya’yı grubun en zayıf halkası olarak değerlendirdiğimizde bu karşılaşmanın bu şekilde sonuçlanacağını ve iç sahada Venezuela’nın bu maçı es geçmek istemeyeceğini biliyorduk. Venezuela’da ayağına gelen bu fırsatı iyi değerlendirmiş oldu.

Kolombiya ve Şili arasına geçen ve geçtiğimiz haftanın gol göremediğimiz tek karşılaşması olan bu maç, 0 – 0 sonuçlandı. İki taraf içinde bu skorun olumlu olduğunu söylemek pek mümkün değil. Kolombiya bu sonuçla puanını 18’e çıkarırken, Şili de puanını 17’e yükseltti. İki takımın Çarşamba Günü oynayacakları karşılaşmaların analizlerini yarın yapacağız ancak iki takımda bu hafta kazanmak zorunda ancak çok zorlu maçlara çıkacaklar.

Yarının tek karşılaşması ise Bolivya ve Paraguay arasında oynanacak. Paraguay verilecek arayı kayıpsız kapatmak istemeyecektir. Bolivya ise artık elemelere havlu attığının farkında ve bundan sonraki oynayacak olduğu maçların tamamında sahaya prestij için çıkacak. Paraguay’ın zayıf rakibi karşısında ayakları daha kuvvetli olan taraf ve eğer sürpriz bir sonuç çıkmazsa Paraguay 3 puanı alan taraf olur.

500TL 'ye kadar %100 bonus
ŞİMDİ OYNA