Playofflarda Hırvatlar Ve İtalyanlar Favori

Futbolun en güzel yanı her an sürprizlere açık olmasıdır. Bundan 3 ya da 4 ay önce kimse Hırvatistan’ın Dünya Kupası’na katılmak için playofflara kalacağını düşünmüyordu. Özellikle de İzlanda’nın grup lideri olmasından dolayı bu durumun yaşanacağı pek çok kişinin aklına gelmezdi.

Aynı şekilde pek çok futbolsever İsveç’in futbol dünyasındaki yükselişine karşın, Dünya Kupası elemelerinde Hollanda’yı saf dışı bırakacağına ihtimal vermezdi. Ne var ki her şeyin mümkün olduğu futbolda bu sürprizler yaşandı.

Şimdi Hırvatistan playofflarda Yunanistan’ı geçemeye çalışacakken, İsveç, Azzuri lakaplı İtalyan Milli Takımı’na karşı mücadele edecek. Dört ekibin de Rusya’da yapılacak Dünya Kupası’na gitme isteği içinde olduğu bir gerçek. Ancak bu hayale şu an için Hırvatlar ve İtalyanlar daha yakın.

Hırvatistan – Yunanistan (Betboo’un bu maç için oranı 1,45)

Hırvatlar isterse kazanır

Dünya Kupası playofflarında kazanması en olası takım olarak Hırvatistan gözüküyor. Elemelerde son maçlara kadar grup liderliğini bırakmayan Hırvatistan, sonrasında yaşadığı puan kayıpları nedeniyle ikinci olmuştu. Şimdi Hırvatistan’ın çok da iddialı olmayan Yunanistan karşısında galip gelmesi bekleniyor.

Tabii bu Hırvatlar playoffda favori olsa da nasıl oynayacakları önemli. Şayet Dünya Kupası elemelerinin başladığı zamanlardaki gibi bir futbol sergilerlerse Yunanistan’ı geçmeleri çok da zor olmaz. Ancak son Finlandiya ya da Türkiye maçındaki gibi bir karşılaşma çıkarırlarsa Rusya’ya gitmek hayal olabilir.

Hırvatistan hızlı atak yapabilen ve defansı da çoğu zaman güven veren bir ekip. Grupta 15 gol ile en çok gol atan ikinci takım olmasına karşın 4 gol ile en az gol yiyen takım yine Hırvatlardı.

Yunanistan’ın ise yıllardan beri değişmeyen en büyük özelliği zor gol yemesi. Avrupa Şampiyonu oldukları 2004 yılından beri defansa ağırlık veren Yunanlılar, gol atma konusunda ise bu derece başarılı değil. Zayıf rakiplere karşı bol gollü galibiyetler alsalar da Yunan Milli Takımı’nın zorlu rakipler karşısında gol atamadan ya da tek gollü maçlar çıkardığı görülüyor.

Hırvatistan’da oynanacak ilk maçta ev sahibi ekip en azından iki gol atarak kendisini garantiye almak isteyecektir. Yunanistan ise çoğu zaman olduğu gibi defansa çekilerek şans bulduğu anlarda kontra atağa çıkmaya çalışacaktır.

Şayet Hırvatlar Rusya’ya gitmek istiyorsa Yunan defansını geçecek bir oyun ortaya koymaları gerek ki bunu da yapacağa benziyorlar.

İsveç – İtalya (Betboo’un bu maç için oranı 3,00)

Kimin kazanacağı belli değil

İsveç’in futbolda giderek daha da yükselen bir grafiği olduğu kesin. Vikingler genellikle iyi futbol oynasa da hiçbir zaman dünyanın en büyük milli takımları arasına girememişlerdi. Ancak bu gidişle bu durumu değiştirecek gibi görünüyorlar.

Forvet hattında oldukça hızlı olan İsveç, uzaktan tehlikeli şutlar da çeken bir takım. Tabii kimi zaman sert bir futbol anlayışını da benimseyebiliyor. Özellikle kanatlardan yaptıkları ataklarda veya ceza sahası dışından çekilen şutlarda rakiplerini zorluyor Vikingler. Bu artılarına karşın kimi zaman çizgi defans anlayışı takımın en büyük dezavantajlarından.

İsveç’in playofflardaki rakibi İtalya ise hızlı ve atak oyunlar kurma konusunda oldukça becerikli. Aynı zamanda kale çizgisinde son vuruşları yapabilen bir yapıya sahipler. Her ne kadar İtalyanlar sert defansları ile bilinseler de bu sefer o bilindik defansları pek yok gibi. Özellikle ayağa kısa paslarda İtalyan defansının zorlandığı görülüyor.

Rusya’ya gitmek için İsveç’te oynanacak ilk maçta iki ekip de oldukça dengeli bir oyun ortaya koyacaktır. Bu yüzden karşılaşmada gol oldukça zor görülecektir. Yine de iki ekibin de bir gol atması çok da sürpriz olmaz. İtalya favori görünse de ilk maçtan beraberlik çıkması daha mümkün.

BONUS: 600TL 'ye kadar %150 bonus
Oyna