Kazanmak İçin Ada’ya !

Süper Lig takımları son oynadıkları karşılaşmaların ardından, gelecek yoğun maç temposu için hazırlıklara ara vermeden devam ediyorlar. Özellikle ilk 5 takımın transferler için bazı ataklarda da bulunuyor ancak henüz net bir gelişme yok. İlerleyen günlerde somut gelişmeler olursa buradan da takip edebilirsiniz.

Prömiyer Lig de yoğun maç fikstürü ve 3 haftalık maç periyodu arasında sadece 1-2 gün olması tüm gözleri İngiltere’de oynanacak olan maçlara çevirdi.

Dün Arsenal deplasmanından 2-0’lı mağlubiyetle ayrılan C.Palace, kimseyi bu sonuçla kimseyi de şaşırtmadı. Şimdi evinde Swansea ile karşılaşacak olan C.Palace, rakibine göre çok daha avantajlı bir durumda.

Bununla beraber konuk ekibin son 10 maçının 9’unun üst bitmesi ve özellikle savunma hattının alarm veriyor olması da bu karşılaşmanın en önemli ayrıntısı. Watford maçının ardından, Arsenal kaybı sonrası C.Palace evinde kazanmak isteyecektir.

İki takım arasında oynanan son 10 karşılaşmada Swansea’nin 5 galibiyetle rakibine karşı üstünlük sağlaması kimseyi yanıltmasın. Bu maçların toplamında atılan 26 gol, bu karşılaşmaya yaklaşırken, üst tercihini ön plana çıkarıyor.

Yarın gecenin son maçı ise Watford ve Stoke City arasından geçecek. 13.ve 14.sırada yer alan takımlar, puan olarak birbirlerine oldukça yakınlar ve iki takımında bu karşılaşmada puana şiddetle ihtiyacı var dersek yanılmış olmayız ancak son 4 maçının 3’ünden sahadan mağlubiyetle ayrılan Watford, konuk ekibe göre bir adım daha geride. Bununla beraber iki takım arasında oynanan son iki maçı da yine misafir takımın kazanması, Watford’u oldukça geriye itiyor.

Bu bilgiler haricinde oyun anlamında da Stoke City’nin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ön alanda rakibe göre daha fazla yaratıcı oyuncu bulunduruyorlar ve bunun her zaman olmasa da zaman zaman karşılığını alıyorlar. Üst seçimi ideal bir karşılaşma !

Geliyoruz haftanın derbisine !

Tottenham ve Chelsea’yi karşı karşıya getirecek olan bu karşılaşma öncesi, Gök Mavililer 49 puanla lider durumdalar ve fire vermeden yollarına devam ediyorlar. Konuk ekip Tottenham’ın ise 39 puanı var ve Onlar da ara ara sıkıntılar yaşasalar da, oyun anlamında iyi işlere imza atıyorlar. Bu karşılaşmada konuk Chelsea’nin en büyük avantajı, bu deplasmana ciddi bir puan farkıyla lider geliyor olması; çünkü bu durum ev sahibi takımın üzerinde ciddi bir baskı yaratacaktır.

Bunun dışında Chelsea’nin son zamanlarda çok dirençli bir takım gelmesi de, rakipler üzerinde ciddi bir baskı unsuru yaratmış oluyor. İki takımın arasında geçen son 10 karşılaşmada da yine Chelsea’nin ciddi bir üstünlüğü bulunuyor. Tam 5 kez rakibini mağlup etmeyi başaran Chelsea, bu oyununun karşılığını da 23 golle almış. İki takımın savunması iyi de olsa, bu mücadelede yoğun pozisyonlu geçecektir düşüncesindeyiz.

3 maçın 2,5 gol altında 7 maçın ise 2,5 gol üzerinde tamamlanmış olması da yukarıdaki tespitimizi doğruluyor. Tottenham’da Harry Kane – Alli ve Eriksen’in ne yapacağı, ev sahibi takım adına belirleyici olurken, Hazard – Costa ve Pedro’da Chelsea adına son sözü söyleyecek olan oyuncular. Tabii bu bilgiyle beraber şu anda yemiş olduğu 11 golle, Chelsea’nin ligin en az gol yiyen takımı olduğunu da söyleyebiliriz.

400 TL Hoşgeldin Bonusu
ŞİMDİ OYNA