İtalya’da Düşme Hattı Kızışıyor

Avrupa’da liglerde ilk devre bitmek üzere. İlk yarıyı lider kapayacak takımlar yavaş yavaş belli oluyor. Diğer yandan bu sezon kimlerin küme düşme tehlikesi yaşayacağı da şekillenmeye başladı. İtalya Serie A’da şayet Roberto De Zerbi bir mucize gerçekleştiremezse Benevento’nun küme düşmesi kesin gibi. Çünkü kulüp 16 haftada sadece bir puan alabildi.

Ancak düşme hattında bulunan ve bu hafta Benevento ile mücadele edecek olan SPAL karşılaşmadan üç puan ile ayrılabilirse biraz rahatlayacak gibi görünüyor. Zira SPAL’ın alacağı üç puan ile son üç takımdan biri olmayacağı görülen bir gerçek. Tabii düşme hattından çok uzaklaşamayacağını da belirtmek lazım.

Benevento’nun bir üst sırasında yer alan Hellas Verona ise Milan ile mücadele edecek. Milan son olarak Bevento’ya bu sezon puan tek takım olduktan sonra teknik direktör Vincenzo Montella’nın yeri eski oyuncusu Gennaro Gattuso’yu getirmişti.

Düşme hattındaki bir diğer takım olan Crotone ise Serie A’nın orta sıralarında bulunan Chievo ile kozlarını paylaşacak. Crotone’de hedef dört haftadır süren mağlubiyet serisini bitirmek.

Benevento – SPAL (Youwin’in bu maç için oranı 2,60)

Benevento rekora gidiyor

Bu sezon Serie A’ya çıkmayı başaran Benevento’da hayaller oldukça büyüktü. 2005 yılında yeniden kurulan ve tarihinde ilk defa Serie A başarısı gösteren ekibin en azından ligin orta sıralarında yer alacağı tahmin ediliyordu. Ne var ki Benevento Avrupa’nın en iyi beş ligi içinde tarihin en kötü başlangıcını yaptı. İlk 13 maçı kaybederken 14. maçta Milan ile berabere kalmayı başardılar. Ardındansa Udinese’ye yine mağlup oldular. Benevento’nun yeni teknik direktörü Roberto De Zerbi şayet ikinci yarı bir mucize gerçekleştirmezse Benevento geldiği hızla Serie B’ye dönüş yapacak. İtalya’da yine düşme hattında bulunan SPAL ise bu hafta güçsüz rakibi karşısında üç puan alarak son üç takım içinden uzaklaşmaya çalışacak. SPAL bu sezon sadece iki galibiyet alabilirken, beş sefer de rakipleriyle berabere kaldı. Bu hafta Benevento evinde olmasına karşın yine baskılı bir oyun sergileyemeyecektir. SPAL ise maçın başlamasıyla rakibine yüklenecektir çünkü bu mücadele onlar için sadece üç puan değil ayrıca averajı düzeltme anlamı da taşıyor. SPAL bu sezon sadece beş maçta gol atamazken son beş maçın hepsinde rakip ağları sarstı. Yani Benevento karşısında da gol atacaktır ancak gol sayısının kaç olacağı belli olmaz.

Hellas Verona – Milan (Youwin’in bu maç için oranı 1,60)

Milan yeniden parlamak istiyor

Sezona iyi başlamasına karşın arka arkaya aldığı üç mağlubiyet ile bir anda puan tablosunda düşüş yaşayan Milan bu yıl İtalya’da Benevento’ya puan veren tek takım olma başarısını da gösterdi. Teknik direktörlüğe Gennaro Gattuso’nun geldiği siyah kırmızılı ekip artık galibiyet serileri kovalamak istiyor. Milan’a gönlünü veren, takımın şike yaptığı söylentileri olduğu zaman bile tüm tribünlerin “Gattuso hariç” diyerek koruduğu Gennaro Gattuso şimdi Pep Guardiola ve Zidane Zidan gibi oyunculuktan teknik direktörlüğe başarılı geçenler kervanına eklenmek istiyor. Milan her ne kadar geçmişinde büyük başarılara imza atmış olsa da artık o dönemin uzağında. Yine de yeni teknik adam ve yükselen moraller ile Hellas Verona karşısında galibiyet alabilecek güçte. Şayet bu haftayı da kazasız atlatırlarsa son iki maça daha konsantrasyonu yüksek çıkacaklardır. Hellas Verona ise beraberliği kurtarmaya çalışacaktır ancak zor görünüyor.

Crotone – Chievo (Youwin’in bu maç için oranı 3,20)

Crotone’un işi çok zor

Düşme hattının içinde veya yakınında bulunan takımların üzerinde büyük bir stres olur. Aynı durum Crotone için de geçerli. Henüz son üç içinde değil ancak bu hafta SPAL, Benevento’yu yenerse düşme hattına gireceği kesin. Crotone’un kalan son iki maçının da Lazio ve Napoli ile olduğu düşünülünce bu hafta üç puana ne derece önem verdikleri anlaşılır. Crotone’un rakibi Chievo da esasında oldukça kuvvetli bir takım değil fakat, düşme hattındaki ekipler karşısında üç puan almayı biliyor. Son dört maçta yenilen Crotone bu hafta da üç puanı alamazsa ilk devreyi son üç takım arasında bitirecektir. O yüzden maçta baskılı oynaması yüksek. Chievo’nun şu an için kaybedeceği bir şey bulunmuyor. Maçın berabere bitme olasılığı bu yüzden daha olası.

Bahisbets Serie A maçları için, sizin için en yüksek oranları Youwin sitesinde buldu.

600TL 'ye kadar 100% bonus
ŞİMDİ OYNA