İtalya ve Danimarka Dünya Kupası’nı zor soktu

Hırvatistan’ın Yunanistan’ı 4-1, İsviçre’nin deplasmanda Kuzey İrlanda’yı 0-1 yenmesi dışında kimse playoff takımlarının maçlarında beklenen bir skoru göremedi. Honduras – Avustralya, Danimarka – İrlanda Cumhuriyeti ve Yeni Zelanda – Peru karşılaşmaları golsüz tamamlandı. İsveç ise evinde ağırladığı İtalya’yı 1-0 mağlup etti.

İkinci maçlarda favori ekiplerin daha baskılı oynayıp, kimi zaman risk alması gerekecek. Özellikle İtalya 1-0’ın rövanşında riski en çok alması gereken takım olarak öne çıkıyor. Golsüz berabere biten mücadelelerin rövanşlarında da ev sahibi olacak ekipler iyi bir futbol ortaya koyarsa Rusya vizesi alabilir.

İtalya – İsveç (Justinbet’in bu karşılaşma için oranı 1,50)

İsveç defansa ağırlık verir

İsveç Cüneyt Çakır’ın yönettiği maçta, evinde İtalya’yı 1-0 mağlup ederek büyük bir avantaj yakaladı. Şimdi rövanş karşılaşmasında İtalya’nın forvete daha fazla ağırlık vermesi, kimi zaman oyun düzeninden sapması lazım. İsveç ise 1-0’ı korumak için defansa çekilerek, rakibinin risk aldığı zamanlarda kontra atak deneyecektir. Esasında ilk maç Jakob Johansson’un seken topa vuruşu olmasa golsüz bitecek gibi görünüyordu. Ancak kimi zaman ağır kalan İtalya defansı burada da bir sorun yaşadı. İtalyan takımının esas sorunu, artık gençleşmeye gitmesi ve eski takımdan çok da oyuncu bulundurmaması. Takımın en yaşlıları 30 yaşındaki Eder ile Astori. İtalya’ya kıyasla İsveç takımının yaş ortalaması biraz daha yüksek ve birlikte oynadıkları süre daha fazla. Şimdi İtalya’nın yeni takımı ile neler yapabileceğini göstermesi gerek ancak bunun için gereken iki golü 90 dakika içinde bulamazlarsa maç uzatmaya gider. İlk maçtaki gibi golsüz bir beraberlik olursa bu durum da İsveç’e yarar. Evindeki maçı İtalya kazanacak gibi görünüyor ancak sonuçta kimin Rusya’ya gideceği hala soru işareti.

Peru – Yeni Zelanda (Justinbet’in bu karşılaşma için oranı 5,85)

Lima’da zorlu gece

Çoğu futbol sever ve bahis sitesi Peru ile Yeni Zelanda eşleşmesinden Peru’nun galibiyet ile çıkacağını düşünüyordu. Hatta ilk maçta Peru’nun 0-1’de olsa galip geleceği inancı vardı. Ancak oldukça çekişmeli geçen karşılaşma sonunda iki ekip golsüz berabere kaldı. Şimdi Lima’da yapılacak karşılaşma sonunda Rusya’da yapılacak Dünya Kupası’na kimin katılacağı belli olacak. İlk maça bakıldığı zaman Yeni Zelanda’nın daha hırslı oynadığı özellikle Ryan Thomas’ın inanılmaz bir performans ortaya koyduğu görülüyor. Fakat iki ekibin de son vuruşlardaki sorunu bu maçta da kendisini belli etti. Hangi ekip Rusya’ya giderse gitsin, gol atamama sorunun burada da problem olacağı belli. Şayet Peru hızlı ataklarla ve yerden oyunla rakip defansı geçebilirse maçtan galibiyetle ayrılır. Ancak Yeni Zelanda’nın kanat akınlarına ve kafa vuruşlarına dikkat etmesi gerek. Futbol severler için Dünya Kupası playoff rövanş karşılaşmalarının en ilginçlerinden birinin Peru – Yeni Zelanda olacağı düşüncesi oldukça doğru. Fakat, karşılaşma 1-1 biterse işte o zaman oldukça ilginç bir sonuç ortaya çıkar.

İrlanda Cumhuriyeti – Danimarka (Justinbet’in bu karşılaşma için oranı 2,70)

Danimarka’ya tek gol yeter

Çok az kişi Danimarka ile İrlanda Cumhuriyeti arasındaki ilk maçın golsüz berabere biteceğini düşünüyordu. Özellikle Danimarka’nın daha atak oynadığı da göz önüne alındığında sonuç oldukça ilginç. Şimdi Dublin’de oynanacak rövanş maçında İrlanda evinde olmanın avantajı ile de galibiyet için oldukça bastıracaktır. İlk karşılaşmaya bakılınca öne çıkan başlıklardan birinin 64. dakikada oyuna giren Yussuf Poulsen’in başarılı oyunu olduğu görülüyor. Büyük ihtimal Age Hareide, Poulsen’e ikinci maçta ilk 11’de yer verecektir. Ayrıca İrlanda Cumhuriyeti’nin oyun öncesinde kolay okunmasına karşın, sahada daha zorlu olduğu da bir başka gerçek. Bu sefer İrlanda’nın da baskılı oynayacağı maçın sonucunu İrlanda kalecisi Randolph belirleyecek gibi.

2000TL'ye kadar 100% bonus
ŞİMDİ OYNA