Honduras’ın Avusturalya Karşısında Tek Şansı Galibiyet

CONCACAF’da Amerika Birleşik Devletleri ile Trinidad ve Tabago’yu geride bırakan Honduras 4. olarak playofflara katılma hakkı kazandı. Rakibi ise kendisine oranla çok daha uzun bir yoldan gelen Avustralya.

Honduras – Avustralya (Forvetbet’in bu maç için oranı 3,75)

Hızlı oynayan kazanır

Şayet Asya Futbol Konfederasyonu’na (AFC) üye bir ülkeyseniz Dünya Kupası’na katılmanız diğer ülkelere göre biraz daha uzundur. 46 takımın yer aldığı AFC’de ikinci turda grup lideri çıkan, üçüncü turda grubunda Japonya ve Suudi Arabistan’ın gerisinde kalan ancak dördüncü tura çıkma şansı yakalayan Avustralya sonunda Suriye’yi de eleyerek playooflara katılmaya hak kazandı.

Bu oldukça zorlu yolun sonunda Avustralya’nın playofflardaki rakibi CONCACAF’da grup dördüncüsü olan Honduras. Şimdi iki milli takım Rusya bileti almak için karşılaşacak.

Gruplarda oynadıkları maçlara bakılınca Avustralya’nın kanatlardan hızlı ataklarla rakip kaleyi kovaladığı, hava toplarında oldukça kuvvetli olduğu ve oyuncularının pozisyonları iyi takip ettiği görülüyor.

Honduras ise özellikle defans arkasına sarkmada çok marifetli. Futbolcuların kimi zaman kişisel becerilerini sergilemekten kaçınmadığı Honduras Milli takımı için rakip kaleye yakın mesafede yakalanan serbest vuruşlarda gol olabiliyor.

İki ülkenin defansına bakılınca Avustralya’nın özellikle orta sahadan direk gelen hızlı ataklarda zorlandığı, kimi zaman geri dönüşlerde sorun yaşadığı göze çarpıyor.

Honduras defansı ise forvet hattına göre daha yavaş ve topu ceza alanından uzaklaştırmada bazen sorunlar yaşıyor.

Honduras ile Avustralya’nın karşılaşacakları ilk maçta daha dengeli bir oyunun oynanacağı görülüyor. Gerçi Honduras evinde olmanın avantajı ile daha atak oynamaya çalışacak ve gol yollarını zorlayacaktır. Özellikle kanatlardan yapacağı ataklarla en azından iki gol bulmak isteyecektir. Ne var ki Avustralya defansı özellikle kanat akınlarında oldukça iyi. Honduras’ın gol atması için yerden toplarla oynaması daha mantıklı olur. Tabii bu esnada topu kaptırırlarsa Avustralya’nın yaratacağı tehlikeler de büyük olacaktır.

Avustralya Dünya Kupası yolunda Honduras’a oranla daha uzun süredir birlikte oynayan bir takım. Bu açıdan birbirlerini daha iyi tanıyorlar. Bu da onların en büyük avantajlarından biri. Ayrıca oyun disiplininden pek kopmuyorlar. Honduras ilk maçta galip gelmek istiyorsa kişisel kimi becerilere dayalı oyunları bırakmalı.

İki ekibin oynadıkları maçlara bakılınca ilk maçta deplasmanda olmasına karşın Avustralya’nın şansının daha yüksek olduğu görülüyor. Tabii son vuruşlarda genellikle sıkıntı yaşayan Honduras bu soruna bir çözüm bulduysa durum tersine dönebilir.

200TL 'ye kadar %100 bonus
Oyna