Galler ile İrlanda Cumhuriyeti’nin en önemli maçı

Dünya Kupası elemeleri bitmek üzere. Dünya Kupası’na katılacak takımların büyük bölümü belli oldu. İkincilik üzerinden play off oynayacaklar da yakında belli olacak. Bu noktada Galler ile İrlanda Cumhuriyeti’nin maçı oldukça dikkat çekiyor zira kazanan play off hakkı elde edecek.

Türkiye’nin rakibi olan Hırvatistan ile Ukrayna da tıpkı Galler ile İrlanda Cumhuriyeti’ne benzer bir durumda. İki ekip de ikinci olmak için kozlarını paylaşacak.

Türkiye Dünya Kupası’na katılma hakkı elde edemese de Finlandiya karşısında yeni kurulacak bir milli takımın sinyallerini verme ihtimali var.

Galler – İrlanda Cumhuriyeti (Forvetbet’in maç için oranı 2,35)

Ada futbolunun yükselişi

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D grubunda Sırbistan liderliğini garantilemeye çok yakın. Son maçta grupta hiç iddiası olmayan Gürcistan karşısına çıkıyor. Diğer yandan grup ikinciliği için Galler ile İrlanda Cumhuriyeti kıyasıya bir mücadeleye girecek. Galler puan tablosunda İrlanda Cumhuriyeti’nin bir puan üstünde olduğu ve maçın da evinde oynanacağı düşünülünce daha avantajlı durumda. En kötü ihtimalle beraberlik bile Galler’e yetiyor. İlk maçta Galler 10 kişi kaldığı halde karşılaşma 0-0 berabere bitmişti. İrlanda Cumhuriyeti şimdi bütün gücünü kullanıp deplasmanda galibiyet için mücadele edecek. Ancak Galler ele maçları boyunca oldukça az gol yemesi İrlanda Cumhuriyeti’nin işini zorlaştıracaktır. İrlanda Cumhuriyeti karşılaşmaya hızlı başlayacaktır ve ilk 15 dakikada gol atmak için çeşitli yollar deneyecektir. Galler bu baskıya karşılık verdiği taktirde mücadeleyi de istediği noktaya götürebilir. Şayet başlangıçta Galler defansa çekilir ve kontra atağa yönelik bir oyun planı belirlerse durum daha farklı bir hal alabilir. Fakat, görünen karşılaşmanın orta saha mücadelesi üzerinde geçeceği. Maçın sonunda Galler’in play off şansı daha yüksek görünüyor.

Ukrayna – Hırvatistan (Forvetbet’in maç için oranı 2,75)

Rusya’ya son biletler

Dünya Kupası Elemeleri I grubunda son haftaya kadar Hırvatistan’ın lider olarak Rusya’ya gideceği düşünülüyordu. Ancak Türkiye’ye yenilen Hırvatistan ardından da Finlandiya ile beklenmedik bir beraberlik alınca İzlanda kendisini bir anda lider konumunda buldu. Şimdi Hırvatistan uzun zamandır kendisini takip eden Ukrayna ile play off için kozunu paylaşacak. Son iki maça kadar Hırvatistan’ın galibiyeti oldukça mümkündü. Ne var ki şimdi Ukrayna’nın şansı daha fazla görünüyor. Eğer Hırvatistan beraberliğe oynarsa Ukrayna galibiyeti daha olası durumda. Hırvatistan’ın eski günlerine dönmesi şimdilik zor görünüyor. Her ne kadar Hırvatistan Ukrayna’nın bir puan önünde olsa ve beraberlik işine yarasa da Ukrayna karşılaşmadan galip çıkacaktır.

Finlandiya – Türkiye (Forvetbet’in maç için oranı 2,55)

Gençlere şans vermek

İzlanda karşısında 0-3 gibi beklenmedik bir yenilgi alan, önemli oyuncularının artık eskisi gibi formda olmadıklarını gören Türk Milli Takımı’nda yenilenmenin işaretleri verilmiş gibi. Gençler üzerine kurulu, gelecek yılların milli takımı için belki de Finlandiya iyi bir başlangıç olacak. Finlandiya her ne kadar giderek kendisini geliştiren bir takım olsa da henüz Türkiye’yi yenebilecek güçte değil. Yine de Finlandiya evindeki maçta Türkiye’den 3 puanı almak isteyecektir. Çünkü Finlandiya için bu galibiyetin anlamı Türkiye’nin alacağı mağlubiyetten çok daha fazla. Türkiye bu maçı kaybetse de pek bir anlamı olmaz ancak Finlandiya’nın bakışı farkı olacaktır. Yine de ay yıldızlı formayı taşıyacak genç oyuncuların bütün hünerlerini sahaya yansıtmaya çalışacakları ve kendilerine verilen güveni haklı çıkarmak için oynayacakları düşünülebilir. Maçın Türkiye’nin baskısı ile geçmesi muhtemel olsa da karşılaşmanın çok gollü geçmeyeceği muhakkak. Türkiye karşılaşmayı 0-1 kazanmaya daha yakın.

200TL 'ye kadar %100 bonus
Oyna