Çok değerli Dünya Kupası grup analizleri

fifa

Dünya Kupası giderek yaklaşırken, herkes yaz ayarında gerçekleştirilecek futbolun dünyasının bu en büyük organizasyonu için favorilerini belirlemeye başladı. Birçok yıldızın milli takım formalarıyla boy göstereceği bu muhteşem organizasyon gerçekten de büyük bir heyecana sahne olacağa benziyor. Kupanın en uzun sürecek ve birçok farklı kıtadan takımı izleme fırsatı bulacağımız grup aşaması ise kupanın şüphesiz en renkli aşaması olacak. Şimdi sizler için hazırladığımız mini grup analizi ile grupların favorilerinin kimler olduğu hakkında fikir yürütmeye çalışacağız.

 

A Grubu

A grubu turnuvanın en dikkat çekici gruplarından birisi olacak. Her şeyden önce, turnuvanın en sahibi Rusya bu grupta bulunuyor. Uruguay ise Dünya Kupalarında söz sahibi olan birkaç ülkeden birisi. Grup liderliği yarışı verecek olan bu iki takımın bir üst turda olacağı kesin gibi. Grubun diğer takımları Mısır ile Suudi Arabistan ise sürpriz kovalayacak.

Dünya Kupası grup

Dünya Kupası grup

B Grubu

Net bir güç ayrımının söz konusu olduğu bir grupla karşı karşıyayız: Kupalarda her zaman zirveye oynayan İspanya ile son Avrupa Şampiyonu Portekiz’in bu gruptan ilk iki sırada çıkmaması büyük sürpriz olur. Grup liderini bu iki takımın kendi arasında oynayacağı maç belirleyecektir. Öte yandan, İran ile Fas grubu son sırada bitirmemek için mücadele edecekler.

C Grubu

C Grubunda lider dışında hiçbir şey belli değil, dersek kesinlikle abartmış olmayız. Fransa gerek tecrübe gerekse kalite bakımından grubun diğer üç takımından net bir şekilde üstün ve grup liderliğine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak tamamı playofflardan gelen diğer üç takım Peru, Danimarka ve Avustralya’nın Fransa’nı arkasından nasıl sıralanacağı hakkında torum yapmak çok zor. C grubunda muhteşem bir mücadele bizi bekliyor.

D Grubu

D grubunun favorisi tartışmasız bir şekilde, aynı zamanda Dünya Kupası’nın da favorisi olan Arjantin. İkinci sıra için ise iki Avrupa takımı Hırvatistan ile İzlanda arasında kıran kırana bir mücadele yaşanacak gibi görünüyor. Ancak İzlanda’nın bu seviyede pek deneyimli olmaması ikincilik için ibreyi Hırvatistan’dan yana çeviriyor. Nijerya ise kupaya renk katacak takımlardan birisi olacak.

E Grubu

İşte liderin belli olduğu, ancak ikincilik için heyecan dolu bir mücadelenin yaşanacağı bir grup daha. Kupanın favorilerinde Brezilya’nın zorlanmadan lider olarak adını bir üst tura yazdıracağını düşündüğümüz E grubunda ikincilik yarışı nefes kesecek. İki Avrupa ekibi İsviçre ile Sırbistan ikincilik için favori ve bu iki takım arasındaki sıralamayı çok küçük farklar belirleyecek. Sürpriz yapma potansiyeli bulunan Kosta Rika ise asla hafife alınmamalı.

F Grubu

F grubu Almanya’nın domine edeceği bir grup olacağa benziyor. Maç kaybetmeden liderliği alacak olan Almanya’nın dışında kalan üç takımın ise birbirine denk güçte olması futbol severleri heyecanlandırıyor: İsveç ve Meksika ikincilik için bir adım önce dururken, Güney Kore rakiplerinin arasından sıyrılmaya çalışacak.

G Grubu

Belçika ve İngiltere ile grubun diğer takımları Tunus ve Panama arasındaki fark çok net. Belçika ile İngiltere’den hangisinin grubu lider bitireceği takımların ileriki turlardaki kaderini çizecek olması bakımından liderlik mücadelesi çok önemli. Tunus ve Panama ise prestij mücadelesi verecek.

H Grubu

H grubu çok şeyin söylenebileceği bir grup: Kolombiya ile Polonya grubun favorileri gibi görünse de Japonya ve Senegal de rakiplerinin en ufak bir hatasını affetmeyecektir. Grup maçları sonucunda hangi takım ilk ikide yer alırsa sürpriz sayılmayacaktır. Her maçın final havasında geçeceği bir grupla karşı karşıyayız!

Yalnızca 4 senede bir düzenlenen futbolun bu en önemli organizasyonu sayesinde bol kazanç elde edip, sevdiklerinle bu atmosferi canlı yaşamak için sizi canlı bahis siteleri sayfamıza bir göz atmaya davet ediyoruz.

 

500TL 'ye kadar %100 bonus
ŞİMDİ OYNA