Derbi Öncesi Yasin’e Af !

Galatasaray’da 2 hafta önce Adanaspor karşılaşmasında yaptığı hareket sonrası, yönetim tarafından kadro dışı bırakılan Yasin Öztekin’e kadro affı çıktı. Bu haberin ardından derbinin ilk idmanında yer alan Yasin, zorlu Fenerbahçe mücadelesinde şans bulabilecek.

İngiltere’nin Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde yer aldığı F Grubu’nda liderliğine 7 puanla devam ediyor olması, hemen altında 2 puanlık farkla yer alan Litvanya ve Slovakya’yı oynayacakları maçlar öncesi alarma geçirdi. İngiltere içerde oynayacağı İskoçya maçından olumsuz bir skorla ayrılabilir düşüncesi, bu iki takımı da oynayacakları maçlar öncesi, mental olarak besin kaynağı oluşturuyor. Bu da eleme gruplarında en az gol kadar önemli bir durum.

Galatasaray’ın 2 hafta önce deplasmanda karşılaştığı ve 1-0 kazarak, sahadan galip ayrıldığı karşılaşmada, oyundan çıkarken yaptığı hareketlerle, Sarı Kırmızılı yönetim tarafından kadro dışı bırakılan Yasin Öztekin’e derbi affı çıktı ve oyuncu zorlu Fenerbahçe mücadelesi öncesi idmandaki yerini aldı. Başakşehirle oynanan karşılaşmada yer almayan oyuncu, bu sürece kadar takımın hücum hattındaki en önemli parçası olmuş ve gösterdiği performansla da Galatasaray’a elle tutulacak bir katkı sağlamıştı.

Milli aradan sonra oynanacak olan karşılaşmada, Riekerink’İn Başakşehir karşılaşmasında tespit ettiği pozisyon kısırlığı üzerine, böyle bir karar almasını da gayet mantıklı buluyoruz. Podolski, Eren ve Sinan Gümüş’ün lige iyi başladıktan sonra performans olarak geriye gitmeleri, Galatasaray’ın özellikle skor üretimini olumsuz etkilemişti. Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink’in oyuncularla arası ne kadar iyi olsa da, takımın puan olarak da geriye gitmesi, yönetim ve teknik heyetin arasını da açtı. Bu duruma çözüm olarak ceza alan Yasin de, ani bir kararla geri dönmüş oldu.

Dün yazımızda Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kapsamında yaklaşan maçlar ve gruplardaki takımların son durumlarıyla ilgili gözlemlemelerimiz aktarmıştık ancak Cuma Gecesi oynanacak olan karşılaşmalarda bir grup eksik kalmıştı. F Grubu yer alan ülkelerden İngiltere 7 puanla liderliğini sürdürüyor ve bu durumda ilerleyen tarihlerde değişecek gibi durmuyor. Rakiplerine oranla elinde bulunan kadro kalitesinin, bu grubu kolaylıkla aşabilecek bir düzeyde olduğunu da söyleyebiliriz.

Grubun 5 puanlı iki takımından biri Litvanya diğeri se Slovenya’da, İngiltere’nin ardından yukarı zorlayacak ülkelerin başında yer alıyorlar. Kafaya oynanan takımlardan İngiltere puan ve güç olarak, kendisinden daha aşağıda bulunan İskoçya’yı kendi sahasında ağırlarken, 4 puanı bulunan İskoçya’nın bu karşılaşmadan puanla ayrılması oldukça zor olacak. Yeni yıl öncesi İngiltere guruptaki hakimiyetini daha sağlam bir hale getirmek isteyecektir.

Litvanya ise Slovakya deplasmanına gidecek ve oldukça zorlu bir karşılaşmaya çıkacak. Litvanya her ne kadar Slovakya’nın puan olarak üstünde yer almış olsa da, Slovaklar kendi sahalarında Litvanya’ya kolay kolay teslim olmayacaklardır. Slovenya da grubun en zayıf halkası olan Malta deplasmanına gidiyor ve parolası 3 puan. Grupta henüz galibiyeti bulunmayan ve eleme maçları boyunca da, bunun dışına çıkması pek mümkün olmayan Malta’nın, kendi sahasında olumlu işler yapması pek olası bir ihtimal değil. Slovenya, Litvanya maçından gelecek senaryoları tahmin ettiğinde dolayı, kendi konumlanmasını yapıp sahaya ona göre çıkacaktır.

BONUS: 600TL 'ye kadar %150 bonus
Oyna