Bundesliga’da Beklenmedik Sürprizler

Geçen hafta Bundesliga’da oldukça ilginç sonuçlar vardır. Sahasında ilk yarıyı 4-0 önde götüren Borussia Dortmund, ikinci yarıda yediği dört golle Schalke ile berabere kaldı. Mönchengladbach deplasmanına galibiyet için giden lider Bayern München ise eli boş döndü.

Geride kalan süreye bakılınca lider Bayern München, RB Leipzig ve Schalke 04 ve Mönchengladbach’ın diğer ekiplerle puan farkını açtığı görülüyor. Şimdi daha alt sıralarda kalan takımlar bu farkın açılmaması için uğraşıyor.

Bu haftaki Leverkusen – Borussia Dortmund, Hoffenheim – RB Leipzig ve Bayern München – Hannover karşılaşmalarından çıkacak sonuçlar da olası farkın artıp azalmasına etki edecek.

Leverkusen – Borussia Dortmund (Bets10’un bu maç için oranı 3,75)

Kaybedenin Avrupa hayali zorlaşır

Şu an Bundesliga’nın beş ve altıncı sırasında yer alan Borussia Dortmund ile Leverkusen, bu sezon adına, birbirlerini tamamlayan iki ekip gibi. Leverkusen, Eylül ayının sonuna kadar mağlubiyetler alıp sonrasında karşılaşmalardan mutlaka puan çıkarırken, Borussia Dortmund puan kayıplarını Eylül sonrası yaşamaya başladı. Avrupa kupalarına katılmak isteyen bu iki takım şimdi karşı karşıya gelecek. Leverkusen son haftalarda oynadığı top ile giderek daha iyi bir performans sergiliyor. Sezon başında kaybettiği puanlara karşılık kendisini iyi toparladı. Kimi kolay puan kayıpları yaşamış olsa da artan bir performansı olduğu da belli. Borussia Dortmund ise düşüşte ancak bu düşüş içinde bile esasında iyi top oynadıklarını gösterecek bir yanları var. Takım oyun kondisyonunu kaybetmekte bu derece hızlı olmasa yine ilk üç içinde yer alırdı. Bu hafta yükselişte olan Leverkusen daha baskılı oynayacaktır ve kazanmak için de rakibinin yaralı psikolojisinden yararlanacaktır. Borussia Dortmund ise kötü gidişe bir dur demek niyetinde ancak karşılaşmanın sonunda yine bir beraberlik çıka ihtimali daha fazla.

Hoffenheim – RB Leipzig (Bets10’un bu maç için oranı 2,23)

Leipzig liderlik yarışından kopmaz

Leverkusen ile aynı puanda bulunan ve alacağı bir üç puan ile Avrupa kupaları hedefi biraz daha canlanacak olan Hoffenheim oldukça zorlu bir maça çıkıyor. Geçen hafta Hamburg karşısında beklemediği bir yenilgi alan Hoffenheim bu hafta kötü gidişi durdurmak niyetinde. Fakat, rakibi oldukça dişli. RB Leipzig bu sezon kaybettiği puanlara karşın hala liderlik yarışının en güçlü adaylarından ve Bundesliga’da şampiyonluk yaşamayı gerçekten istiyor. Bu hafta çıkacağı Hoffenheim deplasmanında da zorlanacaktır ancak hızlı oyunu ile galibiyete yakın olacaktır. Hoffenheim’ın en zayıf yönü kondisyonu. Zira özellikle mücadelelerin son 20 dakikasında oyundan düşüp gol yemesi ile biliniyor. Bu sezon yediği gollere bakılınca son dakikaların daha fazla olduğu görülüyor. RB Leipzig ise genç bir takım olduğundan son dakikalarda da ilk başlardakine benzer bir tempo ile oynayabiliyor. Bu açıdan bakılınca maçın esas kopuş anının ikinci yarının sonlarında olacağı ve RB Leipzig’in maçı kazanacağı görülebiliyor.

Bayern München – Hannover (Bets10’un bu maç için oranı 1,17)

München için tek yol galibiyet

Geçen hafta Bundesliga oldukça ilginç sonuçlara şahit olmuştu. Bunlardan biri de Mönchengladbach’ın lider Bayern München’i yenmesiydi. Bu yenilgi sonrası en yakın takipçisi RB Leipzig ile arasındaki puan farkı üçe düşen Bayern München artık galibiyet peşinde. Bu hafta evinde oynayacağı Hannover mücadelesinden de üç puan ile çıkmak istiyor. Bayern München kimi zaman beklenmedik beraberlikler alabiliyor. Bu yüzden hiçbir zaman kesin favori olması mümkün değil. Yine de Hoffenheim’in oyununa bakılınca Bayern München’in daha atak bir oyun sergileyeceği ve özellikle kanat ataklarıyla gol arayacağını söyleyebiliriz. Ayrıca savunmada daha sert olacaklardır. Hoffenheim’den Mönchengladbach’ın aldığı gibi bir sonuç beklemek olmaz. Yine de bu zorlu deplasmanda beraberlik için uğraşacaklardır. Becerebilirler mi? O biraz zor.

Bahisbets Bundesliga maçları için, sizin için en iyi oranları Best10 sitesinde buldu.

500TL 'ye kadar %100 bonus
ŞİMDİ OYNA