Bu gecenin Denklemleri !

Kimsenin beklemediği bir sonuçla Kiev deplasmanından mağlup olarak dönen Beşiktaş, Avrupa hikayesine UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek.

Biz de bu gece bu ligde oynanacak maçların ardından tamamlanacak olan grupları mercek altına alacağız.

B Grubu’nun 5 maç sonunda topladığı 9 puanla başı çeken takımı olan Apoel, hemen ardından grubun 8 puanla 2.si olan takımı Olympiakos’la karşı karşıya gelecek. Bu mücadelede konuk ekip olan Yunan temsilcisi Olympiakos puan tablosunda hemen altında bulunan Young Boys’un 5 puanı dolayısıyla bu karşılaşmayı riske etmeden kontrol etmesi gerekiyor; çünkü Young Boys kendi sahasında Astana karşısında zorlanmadan kazanacak güce sahip durumda.

C Grubu’nda ise Anderlecht 11 puanla grubun zirvesinde yer alıyor ve bir üst tura da çıkmayı garantilemiş durumda. Son maçında rakibi Saint-Etienne liderin hemen altında bulunuyor ve eğer bu karşılaşmadan en az 1 puan çıkaramazsa, Mainz’in kendi sahasında Azerbaycan temsilcisini rahat geçeceğini düşündüğümüzde, yoluna devam etme şansı kalmayacak. Bu gece bu grubun mücadelesinde Mainz ve Fransız temsilcisinin çekişmesini izleyeceğiz. Mainz’in kazanması en garanti olan seçenek.

500TL 'ye kadar %100 bonus
ŞİMDİ OYNA

D Grubu’nda da yine benzer bir tablo var. 5 maçlık süreçte topladığı 15 puanla UEFA Avrupa Ligi’nde yoluna devam edecek olan Petersburg, Hollanda’ya Alkmaar karşısına gidiyor. 5 puanı bulunan ve bu maçtan mutlaka puanla dönmek zorunda Eredevise temsilcisi istediğini elde edecektir. Grubun diğer karşılaşması bu maça oranla belirsizliği daha fazla olan bir karşılaşma olacak.

4’er puanı bulunan, Dundalk ve Maccabi Tel Aviv İsrail de karşı karşıya gelecekler. Ev sahibi takımda galip gelmesi durumunda bir üst tur şansı elde edeceğinden dolayı karşılaşmada elinden geleni ortaya koymak isteyecektir ancak bu iki takımın durumu da Zenit Petersburg’un göstereceği performansa göre değişiklik gösterecek.

Roma Yoluna Devam Ediyor !

E Grubu’nda da işini bu maça bırakmadan halleden takım Seria A temsilcisi Roma oldu. 11 puanla zirvede olan takım Giurgiu deplasmanında olacak. 7 puanlı ev sahibi olan Giurgiu ise hemn altında yer alan Austria Vien’in 5 puana sahip olmasından dolayı, bu karşılaşmayı kazanmak zorunda. Aynı şekilde Viktori Plzen deplasmanında, Roma’nın kazanmasını isteyecek olan Vien’de bu karşılaşmada işleri sıkı tutmak zorunda olduğunu biliyor.

F Grubu’nda ise gecenin en rahat karşılaşmaları oynanacak. 9’ar puanı bulunan Genk ve A.Bilbao maçlarını kaybetseler de gruptan çıkmayı garantilediler. Bu nedenle iki takım grubu lider bitirmek için sahada olacaklar. Bu iki karşılaşmanın ikisinde de takımların kaybedeceği bir şey bulunmadığından dolayı, gol tercihi en mantıklı yaklaşım olacaktır.

G Grubu’nun mücadelesi de Belçika temsilcisi Standart Liege ve İspanya temsilcisi Celta Vigo arasında geçecek. 6’şar puanı bulunan iki takımdan Liege iç sahada 13 puanla gruptan çıkmayı garantileyen Ajax’ı konuk edecek ve bu karşılaşmadan istediğini alacaktır. Ajax’ın bu maça yaklaşımın üst düzey olacağını düşünmüyoruz.

Celto Vigo ise grubun 1 puanlı takımı olan Yunanistan temsilcisi Panathinaikos deplasmanında olacak. İçinde bulunduğu durumdan dolayı maçı almak için elinden geleni yapacaktır ancak karşılaşmanın deplasmanda oynanıyor olması işleri karıştırabilir. Bu nedenle iki maçı da gol açısından değerlendirmek çok daha uygun olacaktır.

Geriye kalan J, K ve I Gruplarında da karşılaşmalara yaklaşırken, 2.lik mücadelelerini ve ev sahibi takımların puan tablosundaki durumlarını analiz etmeniz size fayda sağlayacaktır.

700TL 'ye kadar %200 bonus
ŞİMDİ OYNA