Avrupa’nın en büyüğü kim olacak?

Bu yıl Şampiyonlar Ligi finalinde sezon başında pek de ihtimal verilmeyen bir eşleşme gerçekleşiyor. Bir yanda İspanya şampiyonu Real Madrid, diğer yanda İtalya’nın şampiyonu Juventus.

İki takım da sezon başında güçlü kadrolarına ve oynadıkları futbola karşın Şampiyonlar Ligi’nin üst turlarında veda eder görüşü yaygındı. Final için adı geçen esas takım Alman devi Bayern Münih’di. Ancak Real Madrid ve Juventus zoru başararak finale çıktı.

Juventus – Real Madrid (Youwin bahis oranı:2,95)

Savunma kilit bölge

İki takımın da forvet hattındaki gücü tartışılmaz. Bu açıdan bakınca maçın kaderini belirleyecek unsur defans olacak. Defansta hata az yapan, rakibe pozisyon bırakmayan ve doğal olarak kalecisinin de gününde olduğu takım kupayı kaldırır.

Juventus klasik İtalyan anlayışından defansı kuvvetli bir ekip. Bunu tüm sezonda toplam 6 mağlubiyet almasından da anlıyoruz. Ayrıca kalesinde Buffon gibi dünyanın en iyi eldivenlerinden biri var. Buffon’un kariyerinde Dünya Kupası’ndan UEFA Kupası’na kadar pek çok zafer var ve 39 yaşındaki oyuncunun kariyerindeki tek eksik Şampiyonlar Ligi Kupası. Bu durum Buffon’un maça daha bir hazır çıkacağının göstergesi.

Real Madrid sezon boyunca pek çok iyi maç çıkardı. Fakat, La Liga’da Las Palmas maçında görüldüğü gibi topun aniden rakibe geçtiği ve defansın iki kişi kaldığı anlarda çok kötü açıklar verip gol yiyorlar. Juventus gibi bir ekip karşısında topu kaptırıp, hızlı dönüş yapamazlarsa işleri zor.

Real Madrid’in gol yollarındaki başarısı forvet ve orta saha üstünlüğünden geliyor. Ayrıca Ronaldo gibi bir yıldız oyuncu sayesinde sıkı markaj altında bile gol bulmaları muhtemel. Zaten duran toplar da Real Madrid’in en etkili silahlarından olduğu için, kaleye gidemeseler bile kaleye yakın bölgelerden serbest vuruş kullanmaları lehlerine olabilir.

İki ekibin de kafasını artık vereceği başka bir maç kalmadığı için, oyuncular kariyerlerindeki en büyük zaferlerden birini almak için var güçleriyle mücadele edecekler. Sahada oyun disiplininden kopmamak ve bireysel hata yapmamak çok önemli.

Şayet Juventus o bilinen tam saha presli ve baskılı oyununu baştan itibaren kurarsa 90 dakikanın sonunda kupayı kaldırması işten bile değil. Tabii buna karşın Real Madrid’in takım oyunu kadar, bireysel anlamda oldukça üstün oyuncularının zorlu anlarda yapacakları da var.

İki ekibin de gücü birbirine eşit ancak takım oyunu anlamında Juventus Real Madrid’in bir adım önünde ve Galler’in Cardiff şehrinde bulunan Ulusal Stadyum’da kupayı kaldırmaları daha olası.

600TL 'ye kadar 100% bonus
ŞİMDİ OYNA