Arjantin’in Dünya Kupası için son şansı

Dünya Kupası Latin Amerika elemelerinde son iki maça gelinirken, çoğu kişi tarafından dünyanın en iyi futbolcusu olarak görülen Messi’nin kaptanlığını yaptığı Arjantin oldukça zor bir dönemeçte. Grupta 5. sırada bulunan Arjantin bu hafta Peru engelini aşarsa Dünya Kupası’na katılmayı garantileyecek denebilir. Aksi halde işleri oldukça zora sokacaklar.

Arjantin’i bir puan geriden takip eden Şili ise bu hafta Ekvator ile zorlu bir maça çıkacak. Ancak gözleri sahada da olsa ekibin bir kulağının Arjantin’de olacağından şüphe yok.

Son maçlarla Dünya Kupası ekipleri arasında yer almak isteyen Paraguay ise Kolombiye ile kozlarını paylaşacak. Fakat, Kolombiya’nın bu karşılaşmadan yenik ayrılması halinde Dünya Kupası şansını riske atma durumu olduğundan maçın baya heyecanlı geçeceği de kesin.

Arjantin – Peru (Youwin karşılaşma tahmini 1,20)

Messi’nin son şansı

Dünya’nın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Messi’nin tarihe geçmesi için Peru maçının oldukça kritik bir önemi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ünlü oyuncu Arjantin Milli Takımı ile Dünya Kupası kazanmak dışında neredeyse her başarıya imza attı. Ancak Dünya Kupası’nı kaldıramamış olmak ünlü oyuncunun efsaneler arasında yer almasının önünde bir engel gibi duruyor. Ayrıca Arjantin uzun yıllar sonrasında Dünya Kupası’na katılamazsa büyük bir sürpriz olur. Mart ayında Şili karşısında aldıkları 1-0 galibiyetten beri tangocular iki beraberlik ve bir mağlubiyet alarak işlerini zora soktu. Messi olmadığı zaman 4-4-2 oynayan ancak Messi ile kanat ağırlıklı oyunları deneyen Arjantin Milli Takımı bu hafta Peru karşısında büyük ihtimalle tek forvet ve kanat yerine orta sahadan direk toplarla golü deneyeceği bir oyunu tercih edecektir. Peru’nun Arjantin maçı için sorunlarından birisi defansın önemli isimlerinden Christian Ramos’un kırmızı kart cezalısı olması. Yine de hücum hattına en önemli silahı Flores Arjantin’i zorlayacaktır. Maçı Arjantin 1-0 kazanabilir. Fakat üzerlerindeki baskı oyuncuları hata yapmaya zorlayabilir. İki takımın da dengeli bir oyun sergileyeceği ve az gol olacağı kesin bir karşılaşma.

Şili – Ekvator (Youwin karşılaşma tahmini 1,35)

Şili’nin hala umudu var

Dünya Kupası Latin Amerika Grubu kelimenin tam anlamıyla heyecan fırtınası. Son iki maça kaldığı halde Brezilya ve Uruguay dışında kimsenin katılıp katılamayacağı kesin değil. Umudu olan ekiplerden biri de Şili. Son iki maçını kazanması halinde Dünya Kupası için en azından play off hakkını elde edecekler. Şili’nin Dünya Kupası için öncelikle Ekvator karşısında galip gelmesi lazım. Her ne kadar Şili şu an favori gözükse de iki ekibin son maçında Ekvator 3-0 galip gelmişti. Tabii Şili’nin son maçlarda oynadığı kötü futbolu ve aldığı sonuçları da unutmamak gerek. Yine de Juan Antonio Pizzi ve öğrencileri son dört maçını da kaybetmiş olan Ekvator karşısında daha şanslı gözüküyor. Arsenal’de oynayan Alexis Sanchez Şili’nin en büyük umudu. 4-3-3’ten vazgeçmeyen Şili Ekvator karşısına da aynı dizilim ile çıkacaktır ve Sanchez de sol kanadı zorlayacaktır. 4-4-2’yi benimseyen Ekvator’un pek de şansının kalmadığı Dünya Kupası elemesinde Şili’yi zorlaması zor. Şili bütün gücünü sahaya yansıtacaktır ancak tabii esas olan son şutların çerçeveyi bulabilmesi olacaktır.

Kolombiya – Paraguay (Youwin karşılaşma tahmini 3,80)

Kolombiya’ya bir puan yeter

Latin Amerika grubunun en ilginç takımlarından biri olan Paraguay bu sefer Kolombiya karşısına çıkıyor. Brezilya ile berabere kalan, Arjantin’i yenen Paraguay bu sefer evinde 0-1 yenildiği Kolombiya’ya konuk oluyor. Kolombiya için Paraguay maçının önemi çok fazla değil. Ancak en azından bir puan alamaması halinde Kolombiya’nın Dünya Kupası hayali riske girer. Grup sonuncusu Venezuela ile golsüz berabere kaldığı zaman kafalarda soru işareti yaratan Kolombiya ardından Brezilya ile de yaptığı maçtan bir puan alınca soru işaretlerinin bir kısmı silinmişti. 4-3-2-1 taktiği ile oynayan Kolombiya’nın 4-4-1-1 dizilişindeki Paraguay’ı yenmesi için orta sahada topu ayağında tutabilmesi lazım ki bunu başaracak bir ekip. Ancak son dönemde çok da parlak futbol sergilemedikleri de bir gerçek. Kolombiya bir puan bile alsa Dünya Kupası’na katılacağını bildiği için bu maça çok da asılmayacak ve esas gücünü son Peru mücadelesine bırakacaktır. Zira Peru da Kolombiya gibi Dünya Kupası için bütün gücünü son maça bırakabilir. Ayrıca Paraguay Dünya Kupası şansı için son iki maçında da hücuma yönelik bir oyun sergileyecektir.

600TL 'ye kadar 100% bonus
ŞİMDİ OYNA